Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=10237465

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=37107

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

publikacja elektroniczna on-line

Forma produktu

Publikacja elektroniczna online - szczegóły nieokreślone

szczegóły formy

PDF
Zawartość

zawartość podstawowa

Tekst (do odczytu wzrokowego)
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

całkowita liczba stron publikacji elektronicznej z okładką włącznie

98
Strony
Korzystanie z publikacji
nieograniczone

Opis bibliograficzny

Tytuł
Poradnik dla kobiet w ciąży i połogu.
Twórca

autor

Kuźniar - Kosowska Kamila

autor

Kmieć - Nowakowska Joanna
Wydanie

typ wydania

Wydanie cyfrowe (born digital)

numer wydania

1

miejsce wydania

Wrocław
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

RehaFit s.c.

pełna nazwa wydawcy

Data

data wydania

2020-12-06

data upublicznienia metadanych

2020-11-30

Opis marketingowy

Spis treści

Kim jesteśmy?
Wstęp
CZĘŚĆ I - CIĄŻA
1. O aktywności fizycznej w czasie ciąży.
2. O ćwiczeniach w I, II oraz III trymestrze ciąży.
3. O przyroście masy ciała w ciąży.
4. O ćwiczeniach oddechowych i oddechu w porodzie.
5. O dolegliwościach bólowych układu ruchu w czasie ciąży.
6. O masażu i rehabilitacji w ciąży.
7. O pozycjach wertykalnych.
CZĘŚĆ II - POŁÓG
8. O pionizacji po porodzie.
9. O bliźnie po porodzie przez
cesarskie cięcie (CC.)
10. O bliźnie po porodzie
drogami/siłami natury (SN).
11. O powrocie do aktywności fizycznej po porodzie.
12. O powrocie do formy po ciąży. Czy ulegamy presji społecznej?
13. O rozejściu mięśnia prostego brzucha.
14. O nietrzymaniu moczu po porodzie i bolesnym współżyciu.
15. O bólach kręgosłupa przy karmieniu piersią.
16. O noszeniu dziecka korzystnym dla obojga.
17. O czym musisz pamiętać po ciąży? Podsumujmy.
Bibliografia

Tekst promocyjny

Poradnik powstał z myślą i troską o kobiety, które są w ciąży oraz o te, które już urodziły. Jako fizjoterapeutki oraz trenerki od lat obserwujemy zmiany i uczestniczymy w procesie rozwoju wiedzy na temat zdrowej aktywności fizycznej kobiet, szczególną uwagą otaczając panie w ciąży i po porodzie. W ostatnich latach mocno rozwinęła się również fizjoterapia uroginekologiczna, która jest podstawą dla mądrego kierowania treningiem oraz przygotowaniem do porodu i najbezpieczniejszym powrotem do tak zwanej formy po ciąży. W ebooku omawiamy tematy takie jak: bezpieczna aktywność w ciąży, właściwe nawyki toaletowe i dbałość o mięsnie dna miednicy oraz nietrzymanie moczu, rozejście mięśni prostych brzucha, bezpieczna pionizacja zaraz po porodzie, pierwsze ćwiczenia, kolejne kroki do powrotu do formy po ciąży, dbanie o blizny po cesarskim cięciu i porodzie naturalnym, dobre pozycje przy karmieniu czy dźwiganiu maluszka oraz wiele innych tematów.
W naszym poradniku znajdziesz konkretne plany ćwiczeń dla kolejnych trymestrów ciąży oraz po urodzeniu czy dla pracy z rozejściem mięśni brzucha.
To pierwsza tak kompleksowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. O sprawach medycznych piszemy w sposób zrozumiały dla każdego, tak by każda kobieta mogła zadbać o siebie w pełni świadomie podejmując konkretne kroki i działania. To książka dla każdej mamy- tej przyszłej, tej świeżo upieczonej oraz tej, która urodziła już dawno temu, ale do tej pory nie zamknęła pewnych zdrowotnych tematów i chciałaby mądrze zadbać o siebie i prawidłowe funkcjonowanie swojego ciała.

Nota biograficzna

Kamila Kuźniar- Kosowska
Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Uczelnię ukończyła uzyskując tytuł magistra fizjoterapii oraz odznaczenie „Wzorowy Student”, nagrodę Rektora uczelni o nr legitymacji 1414 (2011 rok). Była członkinią Studenckiego
Koła Naukowego Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji oraz Komitetu Organizacyjnego Konferencji Naukowych. Jest autorką kilku prac badawczych, w tym opracowań dotyczących aktywności fizycznej kobiet w czasie ciąży, jak również autorką artykułów ukazujących się na łamach „Praktycznej Fizjoterapii i Rehabilitacji”. Od 11 lat pracuje z kobietami jako fizjoterapeutka, trenerka personalna i instruktorka fitness, łącząc wiedzę i doświadczenie ze wszystkich tych, przenikających się wzajemnie dziedzin. Od 2010 roku zajmuje się kobietami w ciąży i po porodzie, propagując mądrą aktywność fizyczną w tych okresach i pomagając powrócić paniom do dobrej formy po ciąży. Jako fizjoterapeutka pracująca również z pacjentami ortopedycznymi oraz pacjentami chorującymi na stwardnienie rozsiane (co stanowi kolejną gałąź jej zainteresowań), wykorzystuje nowoczesne metody usprawniania. Jest autorką szkolenia dla firm „Zdrowy kręgosłup w pracy” oraz współautorką „Programu Odchudzającego”, który był prowadzony przez kilka lat w fitness clubie dla kobiet we Wrocławiu. Stale podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach zawodowych. Od 2011 roku prowadzi we Wrocławiu razem z mężem cenione, nowoczesne Centrum rehabilitacji, masażu i treningu personalnego RehaFit, które obejmuje kompleksową opieką wszystkich pacjentów i podopiecznych studia treningu oraz zrzesza duży zespół znakomitych, kompetentnych i zaangażowanych specjalistów. Jest to jedno z pierwszych miejsc na mapie Wrocławia, które już kilka lat temu wprowadziło do swojej oferty profesjonalną terapię uroginekologiczną.

Joanna Kmieć- Nowakowska
Mgr Wychowania Fizycznego, mgr Fizjoterapii, doktorantka na AWF Wrocław, instruktorka fitness, trenerka personalna. Właścicielka Circa Feminae - terapia dla kobiet. Autorka tekstów, które na przełomie 2017-2019 roku ukazały się na łamach Praktycznej fizjoterapii i rehabilitacji. Od ponad 12 lat pracuje z kobietami w ciąży i po porodzie. Początkowo prowadziła głównie zajęcia fitness o charakterze prozdrowotnym: zdrowe plecy, Pilates, aktywna mama oraz gimnastyka dla seniorów. W 2016 była prezenterką na Międzynarodowej Konwencji Fitness Eu4ya w Poznaniu. Tematyką dysfunkcji mięśni dna miednicy zainteresowała się, gdy rozpoczęła współpracę ze stowarzyszeniem UroConti, propagującym wiedzę o nietrzymaniu moczu. Ogromne zainteresowanie zajęciami uzmysłowiło jej, jak powszechne są to dolegliwości oraz jak ważne jest stosowanie ćwiczeń i zasad profilaktyki w celu poprawy jakości życia kobiet. W 2017 roku współtworzyła szkołę rodzenia „Akademia z brzuszkiem”. Organizuje cykliczne warsztaty dotyczące rozejścia mięśnia prostego brzucha, bezpiecznej aktywności w połogu oraz nietrzymania moczu. Od 2015 roku prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów, instruktorów i trenerów fitness: Aktywność fizyczna w ciąży i po porodzie. Inicjatorka ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dla kobiet, która w 2020 roku miała swoją 2 edycję i zgromadziła około 130 fizjoterapeutek uroginekologicznych.
W chwili obecnej większość czasu spędza na siłowni, prowadząc treningi personalne dedykowane przyszłym mamom oraz w gabinecie, pracując głównie z kobietami w ciąży i po porodzie w zakresie uroginekologii.
Dystrybutor/Dystrybutorzy

RehaFit Usługi rehabilitacyjno- rekreacyjne Kuźniar i Kosowski s.c.

telefon 664911252
email k.a.kuzniar@gmail.com
email k.a.kuzniar@gmail.com
Dostępna u dystrybutora Tak

Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej

Poradniki i przewodniki

Kategoria Thema

M
Medycyna i opieka zdrowotna

Kategoria Thema

VFXB
Ciąża, poród i opieka nad małym dzieckiem – poradniki

Kategoria Thema

YXAB
Problemy osobiste i zagadnienia społeczne dzieci i młodzieży – fitness, ćwiczenia fizyczne i zdrowe odżywianie
Status/dostępność

Status wydawniczy

Zapowiedź wydawnicza

Dostępność w handlu

Publikacja dostępna
Cena

brak ceny

cena jeszcze nieokreślona