Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=10443995

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=11947

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka - forma nieokreślona
Wymiary/waga

szerokość

160 mm

wysokość

235 mm

Opis bibliograficzny

Tytuł
Szkolne rewolucje
Twórca

autor

Bogusław Śliwerski
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

opis typu wydania

1.2024

miejsce wydania

Kraków
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

Oficyna Wydawnicza Impuls

pełna nazwa wydawcy

Data

data wydania

2024-03-20

data upublicznienia metadanych

2024-03-20

Opis marketingowy

Spis treści

Marek Konopczyński Opinia o książce Szkolne rewolucje autorstwa prof. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego


Wstęp


1. Wypalona przestrzeń szkoły 2. Nauczyciele III Rzeczpospolitej w ustawicznym potrzasku politycznych manipulacji 3. Penitencjarny charakter architektury szkolnej 4. Alternatywna przestrzeń edukacji w szkołach nowego wychowania 5. Descholaryzacja szkoły 6. Akademia Khana nie zrewolucjonizuje polskiej edukacji 7. Edukacja jako dobro wspólne 8. Edukacja jako wspieranie rozwoju dziecka 9. „Szkoła pod Żaglami” 10. Metaforyczna analiza ewolucji szkoły jako instytucji 11. Postmodernistyczna zmiana w architekturze 12. Idea „miejsca” jako „istoty” relacji międzyludzkich 13. Architektura szkolna warunkiem zmian kształcenia 14. Aranżacja przestrzeni wewnątrzszkolnej 15. Architektura Inkluzyjnej Szkoły Podstawowej Bikurim w Tel Awiwie 16. Nowa szkoła średnia, ale nie w Polsce 17. Jak kształcić pedagogów? 18. Edukacja XXI wieku 19. Cybergogika


Zakończenie Bibliografia Indeks rzeczowy Indeks osób

Dodatkowy opis

opis pełny

W naukowej, naukowo-poznawczej i popularnonaukowej przestrzeni wydawniczej, poświęconej pedagogicznym, politologicznym, socjologicznym lub psychologicznym aspektom edukacji, oświaty, szkolnictwa, funkcjonuje wiele książek i artykułów o różnym poziomie edytorskim i merytorycznym. Na ogół poświęcone są one konkretnym, wybranym elementom systemu edukacji i oświaty i mają albo charakter opisów i analiz wyników autorskich badań empirycznych lub zestawień wyników badawczych innych autorów, albo są krytycznymi studiami krytyczno-teoretycznymi, stanowiącymi próby polemik i dyskusji z koncepcjami i teoriami uznanych autorytetów naukowych. Możemy też oczywiście spotkać publikacje na cześć wybranych uczonych i ich niekwestionowanego dorobku naukowego, co oczywiście jest cenną wartością samą w sobie, ale nie powinno stanowić reguły w pracach naukowych. Tak się jakoś przyjęło w polskim pedagogicznym piśmiennictwie naukowym i popularnonaukowym odnoszącym się do szkolnictwa i edukacji, że podejmowane problemy dotyczą na ogół wybranych i konkretnych zagadnień i koncentrują się często na krytyce aktualnych okresów funkcjonowania systemu szkolnego, bez wskazywania historycznych uwarunkowań tego stanu rzeczy. Liczni autorzy prześcigają się we wskazywaniu aktualnych bolączek i niedomagań polskiej edukacji i polskiej szkoły, obarczając nimi konkretnych decy­dentów edukacyjnych i starając się udowadniać, iż właśnie owi decydenci są przyczyną generalnego regresu oświaty i szkolnictwa w Polsce.


Na tym tle książka Profesora Bogusława Śliwerskiego pt. Szkolne rewolucje stanowi historyczny wyjątek. Jej Autor, który jest niewątpliwie najwybitniejszym Polskim Pedagogiem przełomu wieków, autorem lub współautorem najważniejszych książek pedagogicznych z ostatniego ćwierćwiecza, napisał pracę do tej pory niespotykaną na półkach księgarskich.

Dystrybutor/Dystrybutorzy

Impuls

NIP PL6791012088
Status/dostępność

Status wydawniczy

Publikacja dostępna
Cena

cena brutto

68.0 PLN

stawka VAT

5 %