Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=11139001

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=69272

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w miękkiej oprawie
Zawartość

zawartość dodatkowa

Ilustracje
Wymiary/waga

szerokość

163 mm

wysokość

235 mm

głębokość

10 mm

ciężar

370
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba stron numerowanych łącznie

176
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
Opowieści ze starej kuchni
Twórca

autor

Barbara Dziewięcka-Figiel
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

miejsce wydania

Wrocław
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

BDF

pełna nazwa wydawcy

Data

data wydania

2024-06-28

data upublicznienia metadanych

2024-03-05

Opis marketingowy

Okładka

Spis treści

Opowieść porcelanowej filiżanki: O królewnie Klarze i leśnej rozbójniczce Gai.
Opowieść drewnianej solniczki: Tom , Fila i przyjaciele
Opowieść emaliowanego czajnika; mela i lalki
Opowieść piecyka: o dwóch baletnicach
Opowieść starej miotły: z pamiętnika Antka

Tekst promocyjny

To pięć historii, które opowiadają rozmaite sprzęty w starej kuchni, gdzie jeszcze jest piec „na fajerki”, stary czajnik, drewniana solniczka. To prawdziwa duża kuchnia w starym domu, gdzie upływ czasu nie wniósł żadnych istotnych zmian. Można postawić filiżankę na półce i będzie tam stała przez długie lata. Zmieniają się tylko właściciele. I to jest urok takich miejsc. To zaczarowane miejsca. I tylko czasem można usłyszeć ich tajemnice.
Porcelanowa filiżanka opowiada o przygodach małej królewny i leśnej rozbójniczki, emaliowany czajnik o kapryśnej dziewczynce zamienionej w lalkę, zaś kaflowy piec o pragnieniu sławy i diabelskich sztuczkach. Drewniana solniczka snuje długą opowieść o przyjaźni zwierząt i ludzi. Natomiast miotła o ataku wiedźm na małą mieścinę zwaną Mysią Dziurą.

Nota biograficzna

Jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wcześniej ukończyłam Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.
Odbyłam również roczne studia podyplomowe: Business Administration na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University oraz Business Studies na University of Wisconsin–La Crosse w USA. Te ostatnie dzięki stypendium Kongresu Stanów Zjednoczonych.
Mam za sobą 21 lat pracy na uczelniach jako wykładowca akademicki i parę lat w różnych innych miejscach.
Moje pisanie nabrało odwagi, gdy otrzymałam nagrodę w konkursie prozy współczesnej, przyznaną przez Koło Edytorów KUL w 2007 roku.
Inspiracją są dla mnie moje wnuki, dlatego bajki, baśnie, rozmaite wiersze i opowieści zaprzątają moją wyobraźnię. To co piszę jest przyjazne dzieciom i pozwala na dobry, spokojny sen.
Jestem również autorką wierszy i bajek dla dzieci „Bałagan” i dwóch książek dla dorosłych: „Opowiadania lżejsze od powietrza”, „Dom pod lipą”. Ta ostatnia pozycja to książka napisana razem z panią Giselą Herrmann z Niemiec.

Dodatkowy opis

tekst ze skrzydełka lub okładki

Nocami w starej kuchni słychać opowieści. Każdy sprzęt zna jakąś historię. Porcelanowa filiżanka opowiada o przygodach małej królewny i leśnej rozbójniczki, emaliowany czajnik o kapryśnej dziewczynce zamienionej w lalkę, zaś kaflowy piecyk o pragnieniu sławy i diabelskich sztuczkach. Drewniana solniczka ma długą opowieść o przyjaźni zwierząt i ludzi. Natomiast miotła o ataku wiedźm na małą mieścinę, zwaną Mysią Dziurą." Z pamiętnika Antka" Postanowiłem spisywać swoje myśli i spostrzeżenia, bo nie mam komu się zwierzyć, zaufać. Gdyby coś się ze mną stało, to chciałbym, żeby ktoś się dowiedział, co tu się od dawna dzieje w tej naszej mieścinie zwanej Mysią Dziurą. Na pierwszy rzut oka — niby nic. Miejscowość, jakich wiele w naszym kraju: szkoła, poczta, apteka, kościół. A, jeszcze posterunek policji. Piątek przestał byt moim ulubionym dniem tygodnia. Stał się dniem katastrofy i rozpaczy: w tym dniu ojciec zaprosił do domu jakąś swoją znajomą. Zaprosił, przedstawił i powiedział: — Ksymena zamieszka z nami — tu zawiesił głos. — od teraz. Udało mi się ją przekonać, że tak będzie dla nas wszystkich najlepiej. Czyż nie jest to wspaniała wiadomość? Zyskasz przyjaciela, opiekunkę, co ja mówię — matkę. Oniemiałem. Mój ojciec zgłupiał albo oszalał Najpewniej jedno i drugie. Nie miałem wątpliwości. Najmniejszych. Przecież ja mam mamę! Poleciała do Nowego Jorku, odwiedzić swoją matkę chrzestną i zwiedzić wielką Amerykę. Marzyła 0 tym. Wróci do nas. Na pewno wróci.Teraz patrzyłem w osłupieniu to na ojca, to na tę kobietę.Miała w sobie coś z wiedźmy. Pal sześć wygląd, każdy ma swój gust, ale ona, ta Ksy„. i coś tam, miała bladoniebieskie oczy, których spojrzenie mroziło i uśmiech kata. Czy ktoś kiedykolwiek widział uśmiechniętego kata? Ja — nie. Ale z pewnością taki właśnie uśmiech można by ujrzeć, gdyby zaglądnąć pod jego czarny kaptur.Gdy się ocknąłem, było już za późno na jakiekolwiek protesty. Ojciec wnosił ciężkie walizy do korytarza, a Ksy kręciła się po domu, jak u siebie.— Zaparz mi, kochanie, filiżankę czarnej herbaty — zwróciła się do mnie Z tym swoim katowskim uśmiechem. —Ja? Ja... Nie potrafię. — Potrafisz, potrafisz — przerwała mi tak, że od razu wiedziałem, że muszę potrafić... RecenzjaLekkość pióra, literacka wyobraźnia są niewątpliwie wielkim atutem tej książki. Istotniejsze jest jednak to w jaki sposób autorka nawiązuje dialog Z czytelniczkami i czytelnikami. Niczego nie narzuca, proponuje otwartą, partnerską rozmowę, zaprasza do wspólnej wędrówki. I wiek nie ma tu najmniejszego znaczenia. Dzieci i ich rodzice z pewnością będą się identyfikować z losami bohaterów, ale jednocześnie autorka namawia do samodzielnych wyborów. Każda wolność, zwłaszcza ta, która dokonuje się na polu artystycznym jest najcenniejsza, bo decyduje o naszej przyszłości.Krzysztof MieszkowskiKrytyki literacki i teatralny, dziennikarzDruk:Drukarnia i Agencja Wydawnicza ArgiWrocław
Dystrybutor/Dystrybutorzy

Barbara Dziewięcka-Figiel

telefon 693871129
email figielb@wp.pl
Dostępna u dystrybutora Tak

Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej

Publikacje dla dzieci

Kategoria Thema

YFJ
Tradycyjne opowieści i baśnie dla dzieci i młodzieży

Kategoria Thema

YF
Literatura dla dzieci i młodzieży
Status/dostępność

Status wydawniczy

Publikacja dostępna

Dostępność w handlu

Publikacja dostępna
Cena

brak ceny

skontaktuj się z dostawcą