Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=1451441

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=1170

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w miękkiej oprawie

szczegóły formy

Klejona
Zawartość

zawartość podstawowa

Tekst (do odczytu wzrokowego)

zawartość dodatkowa

Tabele, wykresy, diagramy, grafy
Ilustracje
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba stron całej zawartości

409
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
Zaawansowana rachunkowość finansowa
Podtytuł
Problemy i zadania
Twórca

autor

Wielu autorów

współautor

Turzyński, Mikołaj (1973- )

współautor

Wiatr, Michał (1979-)

współautor

Ignatowski, Radosław (1962- )

współautor

Czajor, Przemysław (1977- )

współautor

Frendzel, Maciej (1977- )

współautor

Kalinowski, Jacek (1975- )

współautor

Śnieżek, Ewa (1959- )

współautor

Kabalski, Przemysław (1973- )

autor wprowadzenia

Ignatowski, Radosław (1962- )

redaktor naukowy

Ignatowski, Radosław (1962- )
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

miejsce wydania

Łódź
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

Centrum Controllingu i Analiz Ekonomicznych Spółka z o.o.

pełna nazwa wydawcy

Centrum Controllingu i Analiz Ekonomicznych Spółka z o.o.

adres siedziby

al. 1 Maja 29/5
90-739 Łódź

numer telefonu

e-mail

Data

data wydania

2015-04-07

data upublicznienia metadanych

2015-04-07

Opis marketingowy

Spis treści

O autorach - Wprowadzenie - Rozdział 1. Kontrakty budowlane i działalność deweloperska - Rozdział 2. Umowy leasingu, najmu i dzierżawy - Rozdział 3. Instrumenty finansowe - Rozdział 4. Płatności w akcjach oraz okresowe i uznaniowe świadczenia na rzecz pracowników - Rozdział 5. Utrata wartości aktywów - Rozdział 6. Sprawozdanie z przepływów pieniężnych - Rozdział 7. Połączenia gospodarcze - Rozdział 8. Konsolidowanie sprawozdań finansowych

Tekst promocyjny

Niniejszy podręcznik jest swoistym kompendium wiedzy, zarówno o charakterze koncepcyjnym, jak i stosowanym, na temat kluczowych, żywo dyskutowanych obecnie problemów rachunkowości finansowej na poziomie zaawansowanym. Jego autorzy – doświadczeni pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, mający także liczne związki z praktyką biznesową – omówili we wnikliwy sposób, ilustrowany niekiedy bardzo rozbudowanymi przykładami liczbowymi, zagadnienia związane z wyceną, ujmowaniem i prezentowaniem w sprawozdaniach finansowych: ● kontraktów budowlanych i działalności deweloperskiej ● transakcji leasingowych ● instrumentów finansowych ● płatności w akcjach i rezerw na świadczenia pracownicze ● skutków utraty wartości przez składniki aktywów podmiotu ● przepływów pieniężnych ● połączeń gospodarczych ● powiązań kapitałowych oraz pozakapitałowych konstytuujących grupy kapitałowe i im podobne wielopodmiotowe związki gospodarcze.
Wskazane powyżej kwestie autorzy rozpatrywali w kontekście dwóch obowiązujących w Polsce systemów regulacyjnych rachunkowości finansowej: ustawy o rachunkowości, wspieranej przepisami wykonawczymi i systemem Krajowych Standardów Rachunkowości (KSR), oraz Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) według stanu prawnego na 1 stycznia 2015 r., nie uciekając przy tym od prób formułowania propozycji własnych rozwiązań problemów na potrzeby dobrej praktyki rachunkowości.
Oprócz walorów metodycznych i poznawczych, istotną zaletą podręcznika jest zastosowane w nim oprzyrządowanie dydaktyczne w postaci jasno zdefiniowanych celów poznawczych i zakładanych efektów kształcenia, kilkudziesięciu pytań kontrolnych, zadań i studiów przypadków do samodzielnego rozwiązania oraz zalecanej literatury uzupełniającej, pozwalające na szybkie i efektywne przyswojenie studiowanych przez czytelnika treści. Ponieważ wszystkie przedstawiane w podręczniku problemy są analizowane i rozwiązywane według regulacji polskich i MSSF, to może on służyć do realizacji treści programowych m.in. w ramach przedmiotów: „Zaawansowane problemy rachunkowości finansowej", „Sprawozdawczość grup kapitałowych", „Zarządzanie płynnością finansową", „Rachunkowość instrumentów finansowych", „Międzynarodowa sprawozdawczość finansowa". Podręcznik może stanowić też podstawę literaturową kształcenia w ramach wielu innych przedmiotów i na pokrewnych kierunkach studiów obejmujących omawiane w nim zagadnienia. Jest on również adresowany do praktyków gospodarczych oraz uczestników szkoleń i kursów zawodowych, w tym kursów dyplomowanych księgowych.

Nota biograficzna

Prof. nadzw. UŁ dr hab. Radosław Ignatowski kieruje Zakładem Rachunkowości Międzynarodowej w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Ośrodkiem Międzynarodowych Studiów Rachunkowości na tej uczelni. Specjalizuje się w problematyce harmonizacji i standaryzacji zasad sprawozdawczości finansowej w wymiarze globalnym, zmian ustrojowych podmiotów gospodarczych (połączenia, podziały i przekształcenia) rozpatrywanych z perspektywy rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej grup kapitałowych i im podobnych związków gospodarczych.
Prof. nadzw. UŁ dr hab. Ewa Śnieżek jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Rachunkowości Finansowej w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W swojej pracy naukowo-badawczej i działalności doradczej koncentruje się na problemach rachunkowości finansowej, w szczególności rachunkowości przepływów pieniężnych w powiązaniu z procesami globalizacji i harmonizacji zasad rachunkowości, zintegrowanego raportowania biznesowego, społecznej odpowiedzialności biznesu i ewolucji sprawozdawczości finansowej w dobie zrównoważonego rozwoju.
Dr hab. Przemysław Kabalski jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Zakładzie Rachunkowości Międzynarodowej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na problemach związanych z założeniami konceptualnymi i implementacją MSSF oraz zastosowaniami koncepcji i metod strategicznej rachunkowości zarządczej w praktyce gospodarczej.
Dr hab. Mikołaj Turzyński pracuje jako adiunkt w Zakładzie Teorii Rachunkowości w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. Stałym nurtem jego zainteresowań naukowo-badawczych są zagadnienia rachunkowości umów leasingu, a dodatkowo historia rachunkowości w Polsce i na świecie oraz kwestie związane z etyką biznesu i deontologią zawodową księgowych i biegłych rewidentów.
Dr Przemysław Czajor jest adiunktem w Zakładzie Rachunkowości Międzynarodowej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zainteresowania naukowe sytuują się w takich obszarach, jak międzynarodowe regulacje rachunkowości, instrumenty finansowe i strategiczna rachunkowość zarządcza.
Dr Maciej Frendzel pracuje w Zakładzie Rachunkowości Międzynarodowej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego na stanowisku adiunkta. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z wyceną aktywów i zobowiązań na potrzeby sprawozdawczości finansowej, ujmowaniem i wyceną instrumentów pochodnych oraz płatnościami w formie akcji.
Dr Jacek Kalinowski pracuje jako adiunkt w Zakładzie Rachunkowości Zarządczej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w problematyce integracji rachunkowości zarządczej i rachunkowości finansowej, zarządzania kosztami projektów długoterminowych oraz rachunkowości międzynarodowej. Od kilku lat w sferze jego zainteresowań znalazły się również zagadnienia systemu informacyjnego rachunkowości jednostek sektora publicznego, w szczególności szkół wyższych oraz jednostek ochrony zdrowia.
Dr Michał Wiatr jest adiunktem w Zakładzie Rachunkowości Finansowej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. W swoich badaniach naukowych i w działalności doradczej koncentruje się na zagadnieniach rachunkowości przepływów pieniężnych, szeroko rozumianej problematyce rachunkowości kreatywnej, sposobach eliminowania jej wpływu i jej interakcjach w kontekście potrzeb inwestora oraz wyzwań współczesnej sprawozdawczości finansowej.
Dystrybutor/Dystrybutorzy

Centrum Controllingu i Analiz Ekonomicznych Sp. z o.o.

NIP 725-16-58-189
telefon +48 42 637 28 54
email centrum@ccae.com.pl
fax +48 42 637 28 54

Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej

Publikacje naukowe
Cena

brak ceny

skontaktuj się z dostawcą