Kontrast
Czcionka:
Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN
Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=1451441
Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=1170
Opis fizyczny
forma podstawowa
Forma produktu
szczegóły formy
zawartość podstawowa
zawartość dodatkowa
liczba stron całej zawartości
Opis bibliograficzny
autor
współautor
współautor
współautor
współautor
współautor
współautor
współautor
współautor
autor wprowadzenia
redaktor naukowy
typ wydania
numer wydania
miejsce wydania
język publikacji
imprint
pełna nazwa wydawcy
adres siedziby
90-739 Łódź
adres www
numer telefonu
data wydania
data upublicznienia metadanych
Opis marketingowy
Spis treści
Tekst promocyjny
Wskazane powyżej kwestie autorzy rozpatrywali w kontekście dwóch obowiązujących w Polsce systemów regulacyjnych rachunkowości finansowej: ustawy o rachunkowości, wspieranej przepisami wykonawczymi i systemem Krajowych Standardów Rachunkowości (KSR), oraz Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) według stanu prawnego na 1 stycznia 2015 r., nie uciekając przy tym od prób formułowania propozycji własnych rozwiązań problemów na potrzeby dobrej praktyki rachunkowości.
Oprócz walorów metodycznych i poznawczych, istotną zaletą podręcznika jest zastosowane w nim oprzyrządowanie dydaktyczne w postaci jasno zdefiniowanych celów poznawczych i zakładanych efektów kształcenia, kilkudziesięciu pytań kontrolnych, zadań i studiów przypadków do samodzielnego rozwiązania oraz zalecanej literatury uzupełniającej, pozwalające na szybkie i efektywne przyswojenie studiowanych przez czytelnika treści. Ponieważ wszystkie przedstawiane w podręczniku problemy są analizowane i rozwiązywane według regulacji polskich i MSSF, to może on służyć do realizacji treści programowych m.in. w ramach przedmiotów: „Zaawansowane problemy rachunkowości finansowej", „Sprawozdawczość grup kapitałowych", „Zarządzanie płynnością finansową", „Rachunkowość instrumentów finansowych", „Międzynarodowa sprawozdawczość finansowa". Podręcznik może stanowić też podstawę literaturową kształcenia w ramach wielu innych przedmiotów i na pokrewnych kierunkach studiów obejmujących omawiane w nim zagadnienia. Jest on również adresowany do praktyków gospodarczych oraz uczestników szkoleń i kursów zawodowych, w tym kursów dyplomowanych księgowych.
Nota biograficzna
Prof. nadzw. UŁ dr hab. Ewa Śnieżek jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Rachunkowości Finansowej w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W swojej pracy naukowo-badawczej i działalności doradczej koncentruje się na problemach rachunkowości finansowej, w szczególności rachunkowości przepływów pieniężnych w powiązaniu z procesami globalizacji i harmonizacji zasad rachunkowości, zintegrowanego raportowania biznesowego, społecznej odpowiedzialności biznesu i ewolucji sprawozdawczości finansowej w dobie zrównoważonego rozwoju.
Dr hab. Przemysław Kabalski jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Zakładzie Rachunkowości Międzynarodowej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na problemach związanych z założeniami konceptualnymi i implementacją MSSF oraz zastosowaniami koncepcji i metod strategicznej rachunkowości zarządczej w praktyce gospodarczej.
Dr hab. Mikołaj Turzyński pracuje jako adiunkt w Zakładzie Teorii Rachunkowości w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. Stałym nurtem jego zainteresowań naukowo-badawczych są zagadnienia rachunkowości umów leasingu, a dodatkowo historia rachunkowości w Polsce i na świecie oraz kwestie związane z etyką biznesu i deontologią zawodową księgowych i biegłych rewidentów.
Dr Przemysław Czajor jest adiunktem w Zakładzie Rachunkowości Międzynarodowej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zainteresowania naukowe sytuują się w takich obszarach, jak międzynarodowe regulacje rachunkowości, instrumenty finansowe i strategiczna rachunkowość zarządcza.
Dr Maciej Frendzel pracuje w Zakładzie Rachunkowości Międzynarodowej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego na stanowisku adiunkta. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z wyceną aktywów i zobowiązań na potrzeby sprawozdawczości finansowej, ujmowaniem i wyceną instrumentów pochodnych oraz płatnościami w formie akcji.
Dr Jacek Kalinowski pracuje jako adiunkt w Zakładzie Rachunkowości Zarządczej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w problematyce integracji rachunkowości zarządczej i rachunkowości finansowej, zarządzania kosztami projektów długoterminowych oraz rachunkowości międzynarodowej. Od kilku lat w sferze jego zainteresowań znalazły się również zagadnienia systemu informacyjnego rachunkowości jednostek sektora publicznego, w szczególności szkół wyższych oraz jednostek ochrony zdrowia.
Dr Michał Wiatr jest adiunktem w Zakładzie Rachunkowości Finansowej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego. W swoich badaniach naukowych i w działalności doradczej koncentruje się na zagadnieniach rachunkowości przepływów pieniężnych, szeroko rozumianej problematyce rachunkowości kreatywnej, sposobach eliminowania jej wpływu i jej interakcjach w kontekście potrzeb inwestora oraz wyzwań współczesnej sprawozdawczości finansowej.
Centrum Controllingu i Analiz Ekonomicznych Sp. z o.o.
Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej
brak ceny