Kontrast
Czcionka:
Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN
Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=1516005
Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=2988
Opis fizyczny
Skład produktu
publikacja
Forma
forma podstawowa
książka
Forma produktu
Książka w miękkiej oprawie
Zawartość
zawartość podstawowa
Tekst (do odczytu wzrokowego)
Wymiary/waga
szerokość
148
mm
wysokość
210 mm
głębokość
6
mm
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku
liczba stron całej zawartości
100
Strony
Opis bibliograficzny
Tytuł
Słowa Ciszą Malowane
Twórca
autor
Ordyniec, Elżbieta
Wydanie
typ wydania
Wydanie
numer wydania
1
miejsce wydania
Łódź
Język
język publikacji
polski
Wydawca
imprint
Wydawnictwo NOVATORJA
pełna nazwa wydawcy
Data
data wydania
2017-01-17
data upublicznienia metadanych
2017-01-17
Opis marketingowy
Tekst promocyjny
Czy można namalować ciszę? Słowami, oczami… można. Bo przecież nawet CISZA może mieć swoje kolory. Może być po brzegi wypełniona emocjami i duszą. A dusza może w ciszy oddychać i upadać w morze pełne refleksji. Elżbieta Ordyniec słowa ciszą maluje, a do tych przemian, nostalgii i obrazów używa lirycznego pędzla. Od serca. W tomiku tym odnaleźć można wiele świata, pór roku, które zmieniają się w liście, listy i gałęzie, następują po sobie i zmieniają także człowieka, pozwalają mu dojrzeć, dopełnić przestrzeń. Bo w każdej przestrzeni, porze roku zaklęte jest piękno, trzeba tylko uważnie przyglądać się światu, aby to piękno dostrzec, zobaczyć. Ordyniec przykłada pędzel do przyrody, ujmuje jesień w przemijanie, a przemijanie w niebo. Bo obok wierszy, które traktują o człowieku, naturze, są także modlitwy do Boga np. Na niebo spoglądam. W Słowach ciszą malowanych wszystko co żywe, łączy się ze sobą, synchronizuje, przenika albo wypełnia. Ludzie wrzuceni w kołowrotek pór roku cieszą się pięknem każdej chwili, niewiedza jest błogosławieństwem, a błędy można naprawiać. Autorka zabiera czytelnika w podróż, w świat, który nieustannie się zmienia, ale także w świat, który uczy, jak pięknie można tańczyć w deszczu.
- Kaja Kowalewska / redaktor
- Kaja Kowalewska / redaktor
Nota biograficzna
Elżbieta Ordyniec urodziła się 20.04.1967 r. w Toruniu. Posiada wykształcenie średnie ekonomiczne, ukończyła także kurs dla sióstr pogotowia PCK. Ma zawsze dobre, czułe i empatyczne podejście do osób chorych, starszych, niewidomych, niesłyszących i niepełnosprawnych. Przez pewien czas pracowała w szpitalu, opiekowała się osobami starszymi. Środowisko tych osób jest jej najbliższe. To jej druga rodzina. Zna podstawy języka migowego. Żyje pomiędzy światem ludzi Głuchych i światem ludzi słyszących. Jest żoną i matką. Od ponad roku publikuje swoje wiersze na portalu społecznościowym Facebook, gdzie stworzyła dwie autorskie strony: Cicha poezja i Krajobrazy Życia. Kilka jej wierszy ukazało się w antologii W deszczu słów. Swoje wiersze publikuje także w grupach poetyckich: Klub poetów niepokornych, Poezja przy kawie, Kawiarenka poetycka, W zwierciadle ciszy oraz Peron literacki. Kilka jej wierszy zinterpretował i nagrał Bogdan Dmowski - recytator, czytający dzieciom i dorosłym, z którym 19 października 2016 roku doszło do niezapomnianego spotkania.
Elżbieta Ordyniec interesuje się psychologią, teologią, fotografią, poezją i problematyką osób żyjących w świecie ciszy. Kocha zwierzęta (szczególnie konie), góry, naturę, książki i dobre kino. Z natury jest niepoprawną optymistką.
Elżbieta Ordyniec interesuje się psychologią, teologią, fotografią, poezją i problematyką osób żyjących w świecie ciszy. Kocha zwierzęta (szczególnie konie), góry, naturę, książki i dobre kino. Z natury jest niepoprawną optymistką.
Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej
Literatura piękna i klasyka
Kategoria Thema
DCF
Poezja (autorzy indywidualni)