Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=1523840

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=3147

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w miękkiej oprawie
Zawartość

zawartość podstawowa

Tekst (do odczytu wzrokowego)

zawartość dodatkowa

Tabele, wykresy, diagramy, grafy
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba stron numerowanych łącznie

587
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
Egzamin komorniczy - kazusy 2016
Twórca

autor

Gut-Ajdys Joanna

autor

Kozak Maciej

autor

Cieślak Joanna

autor

Kozdrowiecka Karolina

autor

Paleczny Dawid

autor

Anuszewska Żaneta

autor

Gacki Mariusz
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

2

miejsce wydania

Warszawa
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

FHU PALECZNY

pełna nazwa wydawcy

Data

data wydania

2016-02-02

data upublicznienia metadanych

2016-02-02

Opis marketingowy

Spis treści

SPIS TREŚCI

KAZUS PIERWSZY autorstwa Żanety Anuszewskiej 6
KAZUS DRUGI autorstwa Joanny Cieślak 86
KAZUS TRZECI autorstwa Mariusza Gackiego 196
KAZUS CZWARTY autorstwa Mariusza Gackiego 232
KAZUS PIĄTY autorstwa Joanny Gut-Ajdys 252
KAZUS SZÓSTY autorstwa Joanny Gut-Ajdys 286
KAZUS SIÓDMY autorstwa Macieja Kozaka 318
KAZUS ÓSMY autorstwa Karoliny Kozdrowieckiej 388
KAZUS DZIEWIĄTY autorstwa Karoliny Kozdrowieckiej 462
KAZUS DZIESIĄTY autorstwa Karoliny Kozdrowieckiej 512

Tekst promocyjny

Publikacja „Egzamin komorniczy – kazusy 2016” to pozycja, która wychodzi naprzeciw potrzebom osób przygotowujących się do egzaminu komorniczego. Nasza książka jest skierowana również do tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu praktycznych zagadnień postępowania egzekucyjnego.
Przygotowane przez nas kazusy to autorskie opracowania. Powstały na bazie doświadczeń zdobytych podczas pracy w kancelarii. Omawiane zadania oparte są o faktyczne przypadki zaczerpnięte z praktyki. Publikacja pozwala ugruntować zgromadzoną wiedzę, a także zmierzyć się z autorskimi kazusami.
Tegoroczna pozycja zawiera dziesięć kazusów przygotowanych przez praktyków postępowania egzekucyjnego. Autorami publikacji jest grupa prawników i asesorów, którzy swoją ścieżkę zawodową rozpoczynali zazwyczaj jeszcze w trakcie studiów, a w codziennej pracy spotykają się z różnymi, często bardzo skomplikowanymi stanami prawnymi.
Zaprosiliśmy do udziału w projekcie naszych stałych autorów oraz nawiązaliśmy współpracę z nowymi osobami. Na przestrzeni dwóch lat w pracę z nami zaangażowało się ośmiu autorów, którzy stworzyli łącznie dziewiętnaście kazusów. Efektem tych działań jest zaoferowanie czytelnikom szerokiej gamy zadań i różnorodnych propozycji rozwiązań kazusów.
Każdy kazus zawiera proponowane rozwiązanie przygotowane przez jego autora. Wszystkie rozwiązania były konsultowane pomiędzy autorami, co często prowadziło do długich dyskusji na temat właściwego rozwiązania, które znajduje się w niniejszej publikacji.
Stany faktyczne i ich klucz przygotowywali różni autorzy, co powoduje, że opracowanie umożliwia ocenę możliwych wariantów oraz pozwala poszerzyć horyzonty w kontekście stosowanych rozwiązań.

Nota biograficzna

MARIUSZ GACKI
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2012 roku obronił pracę magisterską pt. „Nabywanie nieruchomości rolnych przez cudzoziemców” . W latach 2010 – 2011 zdobywał doświadczenie w warszawskich kancelariach notarialnych. Od początku 2012 roku związany z Kancelarią Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie Krzysztofa Łuczyszyna, obecnie pracuje na stanowisku asesora komorniczego. Ukończył aplikację komorniczą organizowaną przez Radę Izby Komorniczej w Warszawie. Jego zainteresowania koncentrują się wokół prawa egzekucyjnego, prawa rynku kapitałowego oraz prawa nieruchomości. Pasjonat dalekich podróży i piłki nożnej.

JOANNA GUT-AJDYS
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2014 roku pozytywnie zdała egzamin komorniczy. Obecnie pracuje w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie Michała Kacperskiego jako asesor komorniczy. Pasjonuje się literaturą o tematyce podróżniczej. Fanka muzyki rockowej z lat 80-tych i wczesnych 90-tych.

MACIEJ KOZAK
Absolwent kierunku prawo na Uniwersytecie Wrocławskim Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii. Od 2011 roku pracuje w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie Teresy Marciniak, gdzie w latach 2012-2013 pracował jako aplikant komorniczy, a od 2014 roku zatrudniony jest na stanowisku asesora komorniczego. W 2013 roku uczestniczył w pracach Komisji Dyscyplinarnej przy Krajowej Radzie Komorniczej w Warszawie w charakterze protokolanta. Od 2015 roku członek zespołu utworzonego celem rozwiązywania problemów egzekucyjnych przy Izbie Komorniczej we Wrocławiu. Czas wolny spędza wędkując. Pasjonat piłki nożnej i żużla.

KAROLINA KOZDROWIECKA
Absolwentka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. Od 2013 roku pracuje w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Oławie Andrzeja Paluszka. Aplikację komorniczą, organizowaną przez Radę Izby Komorniczej we Wrocławiu, ukończyła w 2015 roku. Laureatka nagrody Krajowej Rady Komorniczej za osiągnięcie najlepszego wyniku na egzaminie komorniczym w 2015 roku. Interesuje się historią, a wolne chwile chętnie spędza na malowaniu.

DAWID PALECZNY
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2008 roku. Związany z Kancelarią Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie Krzysztofa Łuczyszyna, obecnie poświęca się pracy w tym miejscu jako asesor komorniczy. Autor publikacji w Przeglądzie Prawa Egzekucyjnego m.in. na temat zakresu uprawnień komornika sądowego w kontekście prawa do pozyskiwania informacji o majątku dłużnika, czy tekstu o propozycji wprowadzenia nowej instytucji prawnej dotyczącej ugody przed organem egzekucyjnym. Pomysłodawca i jeden z autorów publikacji z 2015 roku „Egzamin komorniczy – kazusy”. W latach 2010 – 2015 współpracował z Krajową Radą Komorniczą wspierając zespół biura prasowego. Na co dzień wykonuje obowiązki związane z zarządzaniem kancelarią komorniczą W czasie wolnym doskonali umiejętności kulinarne.

Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej

Publikacje fachowe

Kategoria Thema

L
Prawo