Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=1575777

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=879

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w miękkiej oprawie

słowny opis formy

Katalog międzynarodowego konkursu architektonicznego Europan. Celem konkursu jest zaangażowanie młodych profesjonalistów w poszukiwanie awangardowych rozwiązań, nowatorskich idei i możliwości w zakresie budowy współczesnego miasta europejskiego oraz podejmowania efektywnego, konstruktywnego dialogu między organizatorami, uczestnikami.
Zawartość

zawartość podstawowa

Ilustracje

zawartość dodatkowa

Tekst (do odczytu wzrokowego)
Wymiary/waga

szerokość

184 mm

wysokość

241 mm
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba stron całej zawartości

80
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
Europan
Twórca

autor

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.s. Warszawy

autor

Andrea Gimeno Sanchez

autor

Lluis J. Linan

autor

Jozef V. Lluch

autor

Barbara Jakubowska

autor

Małgorzata Zdancewicz

autor

Maria Nunez

autor

Kamil Miklaszewski

autor

Lena Maminajszwili

autor

Borys Kozłowski

autor

Piotr Gaweł
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

opis typu wydania

Katalog konkursu architektonicznego

miejsce wydania

Warszawa
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

Miasto Stołeczne Warszawa

pełna nazwa wydawcy

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA

adres siedziby

pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa

adres korespondencyjny

Senatorska 27
00-099 Warszawa

numer telefonu

e-mail

Data

data wydania

2018-08-10

data upublicznienia metadanych

2018-07-18

Opis marketingowy

Spis treści

Europan to międzynarodowy konkurs architektoniczny dla młodych profesjonalistów z dziedzin architektury, inżynierii, planowania i budowy miast, organizowany od 1988 roku w cyklach dwuletnich przez federację Europan Europe.
Europan Europe to federacja zainicjowana w 1988 roku przez 9 państw europejskich, zrzeszająca dziś narodowe struktury 22 państw organizujących w cyklach dwuletnich międzynarodowy konkurs architektoniczny Europan. Celem jest zaangażowanie młodych profesjonalistów w poszukiwanie awangardowych rozwiązań, nowatorskich idei i możliwości w zakresie budowy współczesnego miasta europejskiego oraz podejmowania efektywnego, konstruktywnego dialogu między organizatorami, uczestnikami, decydentami i inwestorami. W 2006 roku do federacji Europan przystąpiła Polska, jako kraj stowarzyszony, zgłaszając do dziewiątej edycji konkursu teren Czyste położony na Woli w Warszawie. Miasto Stołeczne Warszawa już po raz szósty przystąpiło do kolejnej edycji tego konkursu. W bieżącej edycji, terenem konkursowym był teren MPRO, ul. Górczewska w Warszawie. Obecna edycja Europejskiego Konkursu dla Architektów i Urbanistów, odbywająca się pod hasłem „Productive city”, dotyczy dwóch głównych znaczeń słowa „productive”: wytwórczości i wydajności – jak uczynić miasto bardziej wydajnym i jak przywrócić wytwórczość do miast?

Tekst promocyjny

Lepsza Warszawa. Pomysły młodych na zmianę.
Warszawa od kilku lat bierze udział w Europanie, czyli europejskim konkursie dla architektów i urbanistów. To laboratorium nowych idei dla miasta.
Najnowszy Europan zbiegł się z kilkoma ważnymi projektami, nad którymi pracujemy. Udało się je połączyć. Koncepcja nowych i wielofunkcyjnych osiedli Warszawy, idea Warszawskiej Dzielnicy Społecznej oraz Europan odbywający się pod hasłem „Productive city”, miały szansę spotkać się w jednym miejscu. Wyznaczyliśmy lokalizację, w której ma być realizowana modelowa część miasta. To poprzemysłowy fragment Ulrychowa na Woli, przy ulicy Górczewskiej. Przez dziesięciolecia na 17 hektarach funkcjonowała tam fabryka domów. Stoi część budynków, wielka suwnica i tory bocznicy kolejowej. To dziedzictwo „ciężkiego” przemysłu. Tak uciążliwego, funkcjonującego blisko centrum miasta, już nie chcemy. Nikt też nie cofnie czasu, by powrócić do masowej produkcji „klocków”, z których składałoby się identyczne lub bardzo do siebie podobne wielkie szafy z „szufladami do mieszkania”. To zamknięty rozdział w historii, kiedy szybko, tanio i w podstawowym standardzie trzeba było zaspokoić głód mieszkaniowy w drugiej połowie XX wieku.
Młodzi architekci w świeży i inspirujący sposób spojrzeli na ideę miasta, w którym odbywa się potrzebna, ale i nowoczesna wytwórczość pozwalająca mieszkać obok i wypoczywać. Na odległość spaceru i przejazdu rowerem można załatwić wszystkie codzienne sprawy. Jest szkoła, przedszkole, klub, lokalny rynek, miejsce na imprezy plenerowe. Nie brakuje zieleni, tu odbywa się produkcja warzyw i owoców, a część obiektów poprzemysłowych z powodzeniem służy nowym funkcjom.
Są nawet miejsca dla ptaków, dla pszczół, a także małych zwierząt, jak płazy. Takiego miasta chcemy, zrównoważonego i dobrego do życia dla wszystkich w każdym wieku.
Marlena Happach
Architekt Miasta Warszawy
Dystrybutor/Dystrybutorzy

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy

email sekretariat.baipp@um.warszawa.pl
Dostępna u dystrybutora Tak

Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej

Albumy i książka artystyczna

Temat

katalog pokonkursowy
Status/dostępność

Status wydawniczy

Publikacja dostępna

Dostępność w handlu

Publikacja niedostępna (out-of-print)
Cena

brak ceny

produkt bezpłatny