Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=1704246

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=11394

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w miękkiej oprawie
Zawartość

zawartość podstawowa

Fotografie
Wymiary/waga

szerokość

200 mm

wysokość

200 mm

głębokość

10 mm

ciężar

300 gramy
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba stron całej zawartości

93
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
MIKRO
Twórca

autor

Awdankiewicz, Marek ISNI 0000000409697617

autor

Bartz, Wojciech

autor

Dyląg, Mariusz

autor

Gubernator, Jerzy

autor

Turzańska, Magdalena
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

miejsce wydania

Wrocław
Język

język publikacji

polski

język publikacji

angielski
Wydawca

imprint

Uniwersytet Wrocławski

pełna nazwa wydawcy

Uniwersytet Wrocławski. Biuro Rektora

adres siedziby

pl. Uniwersytecki 1
50-137 Wrocław

adres korespondencyjny

pl. Uniwersytecki 1 /134
50-137 Wrocław

numer telefonu

e-mail

Data

data wydania

2016-07-15

data upublicznienia metadanych

2016-07-15

Opis marketingowy

Spis treści

nie dotyczy

Tekst promocyjny

Świat w skali mikro, niewidoczny nieuzbrojonym okiem, jest niezwykle fascynujący. Można się o tym przekonać, oglądając album "Mikro". Album zawiera fotografie autorstwa pięciorga pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego, którym pasja fotografowania mikroświata towarzyszy zarówno prywatnie, jak i w codziennej pracy naukowej. Biologia, biotechnologia, genetyka oraz geologia - te dziedziny nauki reprezentują autorzy fotografii.

Nota biograficzna

Dr Wojciech Bartz – adiunkt w Zakładzie Petrologii Eksperymentalnej Instytutu Nauk Geologicznych na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska UWr. Jego zainteresowania naukowe obejmują mineralogię techniczną tj. zastosowanie i przetwórstwo surowców mineralnych, oraz zastosowanie
badań mineralogicznych w archeologii i na polu konserwacji i ochrony zabytków. Uczestnik multidyscyplinarnych badań kluczowych dolnośląskich budowli m. in. wrocławskich fortyfikacji miejskich czy Piastowskiego Zamku Książęcego na Ostrowie Tumskim. Jest autorem lub współautorem szeregu publikacji w specjalistycznych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz w materiałach konferencyjnych. Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Popularyzator wiedzy z dziedziny nauk o Ziemi, od 2001 r. związany z Dolnośląskim Festiwalem Nauki.


Dr Mariusz Dyląg – adiunkt w Zakładzie Genetyki na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego pasją naukową jest szeroko pojęta mykologia. W pracy badawczej koncentruje się na poszukiwaniu potencjalnych fungicydów o wysokim profilu bezpieczeństwa i skuteczności klinicznej. Szczególnie zainteresowany jest mechanizmami działania potencjalnych antymikotyków oraz fenotypami oporności na te związki.


Magdalena Turzańska – specjalista w Zakładzie Biologii Rozwoju Roślin Instytutu Biologii Eksperymentalnej na Wydziale Nauk Biologicznych UWr, gdzie m.in. prowadzi pracownię mikrotechniki roślin. Swoje zainteresowania koncentruje na mszakach (mchach i wątrobowcach) oraz glewikach – ich budowie i biologii rozwoju. Laureatka wyróżnień i nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych – Nikon Small World (2013, 2014 – 8. miejsce w 2013 r.) oraz Olympus Bioscapes (2011, 2013, 2014). Reprodukcje zdjęć jej autorstwa prezentowało Muzeum Współczesne Wrocław w ramach wystawy „Jeszcze botanika czy już sztuka? Mikro-świat roślin” (25.02–24.03.2015 r.).

dr hab. Marek Awdankiewicz, prof. UWr Kierownik Zakładu Mineralogii i Petrologii w Instytucie Nauk Geologicznych (Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska UWr). Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień geologii i petrologii skał magmowych oraz wulkanologii. Kierownik oraz uczestnik polskich i międzynarodowych projektów badawczych. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego (PTMin), przewodniczący PTMin Dolnośląskiego Oddziału in, przewodniczący Sekcji Petrologii PTMin. Laureat Nagrody Naukowej im. Ignacego Domeyki Polskiej Akademii Nauk za prace dotyczące skał wulkanicznych niecki śródsudeckiej (2000 r.), a także promotor pracy dyplomowej, która zdobyła nagrodę PTMin w konkursie na najlepszą pracę magisterską w dziedzinie mineralogii i petrologii (2008 r.). Zdjęcia na stronach 4 23.

dr hab. Jerzy Gubernator Kierownik Zakładu Lipidów i Liposomów na Wydziale Biotechnologii UWr. Jego praca badawcza jest związana z liposomami jako nośnikami leków przeciwnowotworowych oraz opracowywaniem nowych postaci leków, jednak poza tymi zagadnieniami czysto zawodowymi zajmuje się także makro- oraz mikrofotografią. Jako obiekty do fotografii służą mu zarówno organizmy żywe (bezkręgowce, glony, grzyby, rośliny wyższe), jak i substancje używane na co dzień w laboratorium biochemicznym. Laureat wyróżnień i nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych – Olympus Bioscapes (6. miejsce w 2010 r.; wyróżnienie w 2011) oraz Nikon Small World (wyróżnienia: 2010, 2011, 2014 r.). Współpracuje z prestiżową agencją fotograficzną Science Photo Library (SPL)

Nakład

pierwszy nakład

1000
Dystrybutor/Dystrybutorzy

Uniwersytet Wrocławski

NIP 8960005408
telefon 071 375 28 35
email promocja@uwr.edu.pl
Dostępna u dystrybutora Tak

Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej

Albumy i książka artystyczna

Kategoria Thema

R
Geografia, nauki o ziemi, środowisko, planowanie przestrzeni
Status/dostępność

Status wydawniczy

Publikacja dostępna

Dostępność w handlu

Publikacja niedostępna (out-of-print)
Cena

brak ceny

produkt bezpłatny