Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=2843781

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=33810

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w twardej oprawie
Zawartość

zawartość podstawowa

Tekst (do odczytu wzrokowego)

zawartość dodatkowa

Fotografie
Ilustracje
Mapy i (lub) inna zawartość kartograficzna
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba stron całej zawartości

790
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
XIII Sesja Pomorzoznawcza
Twórca

redaktor

Fudziński, Mirosław ISNI 0000000038278236

redaktor

Paner, Henryk ISNI 0000000120129328
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

miejsce wydania

Gdańsk
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

pełna nazwa wydawcy

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE w Gdańsku

adres siedziby

ul. Mariacka 25/26
80-833 Gdańsk

numer telefonu

e-mail

Data

data wydania

2003-12-31

data upublicznienia metadanych

2003-12-31

Opis marketingowy

Spis treści

cz. I. Od epoki kamienia do okresu rzymskiego
cz. II. Od wczesnego średniowiecza do czasów nowożytnych

Tekst promocyjny

W dniach 14 -16 listopada 2001 roku odbyła się w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku XIII Sesja Pomorzoznawcza. Organizatorami jej poza muzeum byli: Instytut Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, Stowarzyszenie Promocji Zabytków Archeologicznych w Gdańsku, Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich
Oddział w Gdańsku i Komisja Archeologiczna Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. Było to już trzecie w Gdańsku (wcześniej IX i XI Sesja Pomorzoznawcza), kolejne cykliczne spotkanie archeologów i specjalistów z dziedzin współpracujących z archeologią: antropologii, paleopatologii, paleozoologii, paleobotaniki, dendrochronologii i innych, podsumowujące działalność wykopaliskową na Pomorzu za lata 1988 2001.
Zgadzamy się z kolegami z ośrodka szczecińskiego organizatorami poprzedniej sesji o potrzebie systematycznych spotkań tego typu (co 2-3 lata), dającymi możliwość zapoznania się z najnowszymi odkryciami i wynikami badań oraz studiów nad archeologią Pomorza. Nie bez znaczenia jest również możliwość spotkań wszystkich archeologów zajmujących się badaniami tego regionu. Organizatorem następnej XIV Sesji Pomorzoznawczej będzie również ośrodek Gdański.
Z powodu długiej, czteroletniej przerwy od ostatniego spotkania w Szczecinie w 1997 roku oraz intensyfikacji badan terenowych w tym badan na A 1 na odcinku pomorskim, na XIII Sesję Pomorzoznawczą zgłoszono i przyjęto do przedstawienia siedemdziesiąt pięć referatów i komunikatów. Lista uczestników sesji liczyła sto dziewiętnaście osób z czego tylko kilka nie przyjechało do Gdańska. W trzydniowym spotkaniu organizatorzy znaleźli jeszcze czas zarówno na wycieczkę terenową na grodzisko wczesnośredniowieczne w Sopocie będące skansenem archeologicznym, jak i na spotkanie towarzyskie.
Przedstawione materiały podzielono na dwa tomy. Pierwszy tom prezentuje referaty wprowadzające i materiały od epoki kamienia do okresu rzymskiego. Z przedstawianych trzydziestu pięciu referatów do druku oddano dwadzieścia dziewięć. Tom drugi zawiera trzydzieści trzy - z czterdziestu jeden referowanych chronologicznie od wczesnego średniowiecza do czasów nowożytnych. Wszystkie artykuły są publikowane według kolejności wystąpień ich autorów.