Kontrast
Czcionka:
Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN
Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=6142081
Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=18011
Opis fizyczny
forma podstawowa
Forma produktu
Kolor okładki
zawartość podstawowa
zawartość dodatkowa
szerokość
wysokość
głębokość
ciężar
liczba stron całej zawartości
Opis bibliograficzny
autor prologu
typ wydania
numer wydania
miejsce wydania
język publikacji
imprint
pełna nazwa wydawcy
data wydania
data upublicznienia metadanych
Opis marketingowy
Spis treści
Rozdział I.
Motywacje strategii przetrwania i ochrona dla chrześcijan
Rozdział II.
Objawienia o końcu czasów
CZĘŚĆ II
Rozdział I.
Praktyczne rady dla przetrwania w sytuacjach ekstremalnych
Rozdział II.
Jak mądrze robić zapasy żywności na pół roku?
Rozdział III.
Trzeba jeść, aby przeżyć
Rozdział IV.
Trucizny, toksyny, jady
Rozdział V.
Do pomocy chorym i cierpiącym
Rozdział VI.
Przeżyć wojnę atomową.
Rozdział VII.
Wojna i głód
CZĘŚĆ III
MODLITWY
Tekst promocyjny
Dodatkowo autorka wyposaża czytelnika w środki zaradcze, które dał Bóg - wizerunek Pasyjnego Krzyża Serca Jezusowego końca czasów, krzyże chwalebne, dewocjonalia, modlitwy, proroctwa i nabożeństwa końca czasów. Autorką książki jest siostra zakonna, która przebywała na misji na Syberii.
Nota biograficzna
Dodatkowy opis
cytat z recenzji
Motywacje strategii przetrwania i ochrona dla chrześcijan
Tekst siostry Nadziei odtwarza wiernie historię objawień fatimskich, wielką rolę Matki Bożej w historii Kościoła szczególnie po 1917 r. oraz destrukcyjną rolę masonerii, która po rewolucji francuskiej (1789-1795) jest największym zagrożeniem dla Kościoła Katolickiego.
Ks. prof. dr hab. Józef Swastek
Wrocław, dnia 10.06.2016 r.
cytat z recenzji
Książkę uzupełniają: dwie reprodukcje Świętego Krzyża Pasyjnego, Modlitwy końca czasów i dwa małe podręczne modlitewniki, w których znajduje się między innymi Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa.
Helena, nauczycielka pracująca w szkole średniej
tekst ze skrzydełka lub okładki
Tu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele praktycznych rad, jak sobie radzić w sytuacjach ekstremalnych, kiedy wydawać by się mogło, że wali się nasz świat i nasza cywilizacja upada, a świat chrześcijański jest w fazie apokaliptycznego Wielkiego Ucisku.
Na ile obecnie jesteśmy gotowi, aby stanąć w obliczu prawdy o sobie, o rzeczywistości, w której żyjemy i do czego ona nas prowadzi?
Czym jest Paruzja Chrystusa, a czym Sąd Ostateczny?
Czy powinno się wierzyć w objawienia prywatne, czy raczej pozostać przy Objawieniu Powszechnym zawartym w Biblii, a może jedno nie przeczy drugiemu?
Jakie znaki końca czasów czekają nas w najbliższym czasie? Co to jest ,,Ostrzeżenie” zapowiedziane przez Matkę Bożą i jak mamy się do niego przygotować?
Czy wiara i zaufanie Opatrzności Bożej zwalnia nas od praktycznych przygotowań na trudne czasy?
Czy modlitwa i poświęcone dewocjonalia mogą nam pomóc w sytuacjach krytycznych podczas Wielkiego Ucisku?
Tu znajdziesz też środki zaradcze końca czasów, które dał nam Bóg.
I pytanie najważniejsze – czy dziś jestem gotowy na spotkanie z Bogiem, a jeśli nie, to co mi jeszcze przeszkadza?
fragment
Na Wschodzie uważany za ,,cytrynę wschodnią”, na Syberii nosi nazwę ,,oblepicha”. Każdy Sybirak ma ją w swoich zapasach na zimę.
Rokitnik zwyczajny, to prawdziwy skarbiec witamin. Zawiera witaminę A (Betakaroten), B1 (Tiamina), B2 (Ryboflawina), B6, duże ilości witaminy C i to w postaci, która nie ulega tak szybkiemu rozkładowi jak w innych roślinach oraz witaminę E (Tekoferol). Poza wysoką zawartością kwasów tłuszczowych (omega-3, 6 i 9), w owocach rokitnika występuje rzadko spotykany kwas tłuszczowy omega-7 o działaniu utleniającym.
W sklepach zielarskich rokitnik możemy spotkać w dwóch postaciach – oleju rokitnikowego i soku z owoców rokitnika. Picie oleju i soku działa przede wszystkim leczniczo przy schorzeniach, których przebieg zależy od stężenia witaminy C – przeziębieniach, grypie, stanach zapalnych oskrzeli i górnych dróg oddechowych oraz innych narządów. Dzięki zawartym w roślinie karotenoidom, rokitnik przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania skóry i błon śluzowych. Warto wiedzieć, iż w starożytnej Grecji rokitnik podawano koniom, dzięki czemu uzyskiwały piękną, błyszczącą sierść.
Wymienione właściwości decydują o kolejnym zastosowaniu owoców lub oleju z rokitnika, które z dużym skutkiem zaleca się przy wypadaniu włosów i łysieniu. Z kolei zawartość witaminy E – chroni organizm przed zmianami zwyrodnieniowymi, skurczami i zakrzepami, a obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych przyspiesza gojenie ran, błon śluzowych i wszelkiego rodzaju uszkodzeń i zmian skóry, w tym łuszczycy, grzybicy, trądziku, egzem i liszai. W tradycyjnej medycynie chińskiej i mongolskiej z dużym powodzeniem używano rokitnika do leczenia chorób żołądka, dolegliwości reumatycznych oraz chorób skórnych. Ceniono go również, jako środek przeciwkrwotoczny i przeciwszkorbutowy. Również i dziś poleca się rokitnik na te dolegliwości.
Wyciągi olejowe z owoców są stosowane w leczeniu stanów zapalnych układu pokarmowego i chorobie wrzodowej żołądka oraz dwunastnicy. Wskazane są również w chorobach wywołanych przez wirusy lub bakterie i przy dolegliwościach gośćcowych. Zewnętrznie wyciągi zaleca się stosować w oparzeniach, odleżynach, odmrożeniach, poparzeniach słonecznych, stanach zapalnych skóry. Ich zadaniem jest łagodzenie i pielęgnacja uszkodzonej skóry. Z kolei napary z liści są środkiem dostarczającym sił witalnych, wzmacniającym siły obronne organizmu i wspomagającym odporność.
Owoce rokitnika możemy spożywać na surowo, bądź robić z nich przetwory w postaci galaretek, soków, dżemów, czy konfitur. Najbardziej wyjątkową cechą tych owoców jest brak enzymu askorbinazy, który niszczy witaminę C. Oznacza to, że podczas przyrządzania z nich przetworów nie ulega ona rozkładowi.
Mnie najtrudniej było pokonać nieprzyjemny zapach w czasie przyrządzania termicznego. Potem jednak opracowałam własną metodę. Podczas pobytu na Syberii, często korzystałam z dobrodziejstw tej dobroczynnej rośliny. Miałam zawsze na zimę jej zapas zamrożony, w razie potrzeby miksowałam owoce, dodając miód i trochę oleju z ziaren (można było ten olej kupić w każdej aptece). Olej z rokitnika chroni żołądek przed podrażnieniem kwasem. Tak przygotowany ekstrakt, rozcieńczałam przegotowaną, lecz niegorącą wodą. Gotowanie lub zaparzanie owoców rokitnika pachnie kiszonką, nie jest to zbyt przyjemne.
Rozdział III Trzeba jeść, aby przeżyć, Rośliny jadalne i lecznicze, s. 126-127
fragment
Codziennie z ekranów telewizyjnych, czy serwisów internetowych jesteśmy bombardowani scenami apokaliptycznymi: kataklizmy, katastrofy, wojny, egzekucje, akty terrorystyczne, itp. Nie trzeba być wielkim prorokiem, aby dostrzec w tych znakach czasu zagrożenia i dla nas. Takie, czy jeszcze inne przykre wydarzenia mogą stać się i naszym udziałem. Nam chrześcijanom nie powinno to być obce, ponieważ jak z historii wiadomo, zawsze byliśmy prześladowani, a historia lubi się powtarzać. Dlatego trzeba nam być przygotowanym na każdą okoliczność. Nie powinniśmy się dać zaskoczyć. Jeśli okoliczności będą beznadziejne i umrzemy, to winniśmy być przygotowani duchowo; prawdziwi chrześcijanie powinni być zawsze gotowi na spotkanie z Bogiem.
Obecnie posiadamy otwarte Kościoły, a w nich kapłanów gotowych udzielić sakramentu pojednania. Nie należy odkładać trudnych spraw sumienia na ostatnią godzinę, gdyż możemy jej nie dostrzec i umrzeć nieprzygotowani na śmierć. Byłoby to naszą ostateczną klęską i zwycięstwem szatana. Dlatego być w stanie gotowości, to posiadać stan łaski Bożej. Łaska, to posiadanie w sobie światła, mocy, mądrości Bożej. Inaczej mówiąc jest to posiadanie podobieństwa duchowego do Boga – tego, co jest niepowtarzalnym znakiem naszego Boskiego synostwa.
Dusza, która traci łaskę, traci wszystko. Dla niej nadaremno Ojciec ją stworzył; niepotrzebnie Syn ją odkupił; na próżno Duch Święty wlał w nią swe dary; dla niej bezowocne są Sakramenty. Jest martwa. Tak jak zgniła gałąź, która – wskutek grzechu wywołującego psucie – odrywa się i spada z życiodajnego drzewa i kończy rozkładając się w błocie.
Gdyby dusza umiała zachować siebie taką, jaką jest przy Chrzcie i Bierzmowaniu – kiedy jest dosłownie nasączona łaską – byłaby niewiele mniejsza od Boga. Niech ten fakt wszystko ci powie. Świat się wali, bo łaska niemal upada w większości dusz, a w innych słabnie. (Jezus do Marii Valtorty)
Rozdział I Motywacje strategii przetrwania i ochrona dla chrześcijan, s. 15-16
opis skrócony
Autorka s. Nadzieja
Elektron S.C. – Piotr Mięgoć, Krzysztof Mięgoć
Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej
Kategoria Thema
Kategoria Thema
Kategoria Thema
Kategoria Thema
cena brutto
stawka VAT