Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=7562625

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=27981

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w miękkiej oprawie
Zawartość

zawartość podstawowa

Tekst (do odczytu wzrokowego)
Wymiary/waga

szerokość

170 mm

wysokość

240 mm
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba stron całej zawartości

500
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
CO Z TĄ WINDYKACJĄ?
Podtytuł
WINDYKACJA.reREFLEKSJE
Rocznik
2019
Tom
I
Twórca

autor

Markus Marcinkiewicz
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

miejsce wydania

Wrocław
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

Bubbler Media

pełna nazwa wydawcy

Data

data wydania

2019-01-31

data upublicznienia metadanych

2018-12-05

Opis marketingowy

Tekst promocyjny

Po sukcesie debiutanckiej książki ZAWODOWY WINDYKATOR Markus Marcinkiewicz powraca z nowym cyklem WINDYKACJA.reREFLEKSJE. Oprócz wspomnień i przemyśleń o windykacji, książka zawiera obszerną publicystykę nawiązującą do aktualnej sytuacji obszaru windykacji. Omawia nie tylko zmiany w legislacji, ale również wchodzi w polemikę czy w dzisiejszych czasach mamy do czynienia jeszcze z windykacją, czy może już zarządzaniem wierzytelnościami? Czy KRYZYS wizerunkowy branży, który wybuchł w kwietniu 2018 roku, pogrąży windykację? Czy odzyskiwanie należności będzie legalne i opłacalne? Gdzie była i jest granica etyki deklarowanej i stosowanej?

W drugiej części książki publikuje zbiór felietonów i wywiadów, których udzielił od wydania pierwszej książki. Marcinkiewicz znajduje się pod ciężkim ostrzałem, trudnych, pytań popularnych blogerów finansowych, dziennikarzy z TV i gazet. Czy zawód windykatora to ciągle stereotypy?
Dlaczego legislacja przesadnie chroni dłużnika i sprawia, że niepłacenie staje się dobrym obyczajem? Czy na przestrzeni lat UOKIK wyrządził swoimi decyzjami i karami więcej szkód, czy pożytku, moralności płatniczej Polaków? Czy sprzedaż wierzytelności do windykatora to zła czy dobra okoliczność dla dłużnika? Jaka jest różnica między dłużnikiem, a osobą zadłużoną?

To tylko niektóre pytania, na które Markus odpowiada w swojej nowej książce. Jego windykacyjne reREFLEKSJE to zbiór wiedzy i praktycznych doświadczeń związanych z prowadzonymi przez niego firmami windykacyjnymi, którymi dzieli się ze swoimi czytelnikami, zarówno windykatorami, jak i osobami zadłużonymi.

Nota biograficzna

Z wykształcenia dziennikarz. Zawodowy windykator z doświadczeniem od 2003 roku. Jako negocjator pracował dla AIG Bank Polska i Kruka, jako menedżer zespołów windykacji dla Casus Finanse (ob. Lindorff) oraz Eurobanku. Dawniej publicysta największych koncernów wydawniczych w Polsce - dziś blogger Antyweb.pl. Jego opinie na temat obszaru wierzytelności publikowane są m.in. w Forbes.pl.

W 2015 stworzył grupę windykacyjną VEX Corp (www.vexcorp.pl), do której należą VEX oraz SARDAUKAR Harvest. Specjalizuje się w cybernetycznym namierzaniu ukrywających się dłużników. Lider windykacji pożyczek, szczególnie pozabankowych oraz wierzytelności po wielokrotnie bezskutecznych egzekucjach komorniczych. Z usług jego firm korzystają banki, skoki, firmy pożyczkowe, telekomunikacyjne, kosmetyczne a także firmy windykacyjne i fundusze, które zlecają windykację zakupionych pakietów długów konsumenckich.

Autor książek o windykacji i zarządzaniu wierzytelnościami pt. Zawodowy Windykator. Praktyk. Ekspert i trener technik motywacji, windykacji, perswazji, wywierania wpływu, psychologii i manipulacji. Wykładowca i prelegent konferencji i kongresów. Laureat tytułu Gazety Wrocławskiej "Osobowość Roku" miasta Wrocławia, a także zwycięzca wojewódzkiego tytułu "Osobowość Roku 2017" w kategorii Biznes. Przedsiębiorca, którego działalność została nagrodzona laurem "Turbina Polskiej Gospodarki" przyznany przez Gazetę Finansową. Zdobywca prestiżowej nagrody "Najlepszy Produkt Windykacyjny" magazynu finansowego Home & Market, a także wyróżniany przez Polski Agencję Przedsiębiorczości w kategorii "Lider Konkurencyjności" Prywatnie pasjonat gier, muzyki elektronicznej i Gwiezdnych Wojen. Filantrop, ceniony za lokalną działalność społeczną i charytatywną, m.in. na rzecz domów dziecka, hospicjów dziecięcych i onkologii dziecięcej.

Kategoria Thema

K
Ekonomia, finanse, biznes i zarządzanie