Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=9640517

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=24860

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w miękkiej oprawie
Zawartość

zawartość podstawowa

Tekst (do odczytu wzrokowego)
Wymiary/waga

szerokość

148 mm

wysokość

210 mm
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba stron całej zawartości

254
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
Życie jest damą kier
Twórca

autor

Bekus, Aleksandra (1971-....) ISNI 0000000071987704
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

miejsce wydania

Warszawa
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

pełna nazwa wydawcy

Data

data wydania

2020-11-20

data upublicznienia metadanych

2020-11-20

Opis marketingowy

Tekst promocyjny

Rozwój nowych technologii niesie za sobą nie tylko wiele ułatwień w codziennym życiu, ale niestety może być także przyczyną różnych zagrożeń, a ich ofiarami nierzadko padają kobiety. Przed niektórymi niebezpieczeństwami przestrzega powieść Aleksandry Bekus. Walorem edukacyjnym książki jest pokazanie, na czym polega stalking i jak się przed nim bronić. „Życie jest damą kier” przypomina także o tym, o czym często nie chcemy pamiętać: przemoc może dotknąć każdą z nas. Bez względu na wiek, wykształcenie, status społeczny czy miejsce zamieszkania. Powieść to również przypomnienie o ważnej zasadzie bezpieczeństwa: nie wstydzić się, kiedy dzieje się nam krzywda, lecz szukać wsparcia w wyrwaniu się z kręgu przemocy.

Centrum Praw Kobiet
***

Już od pierwszych stron powieść Aleksandry Bekus wywiera na czytelniku spore wrażenie. Wciąga w świat uczuć, emocji i afektów głównej bohaterki, opisany w sposób wiarygodny psychologicznie i empatycznie oddający obawy, zmartwienia, ale także sposób myślenia i postępowania ofiary stalkingu. Stanowi jednocześnie studium przestępcy, coraz śmielej przekraczającego kolejne bariery, metodycznie realizującego swój plan zawładnięcia ofiarą i jej życiem. Czytelnik wciągany jest w świat zaborczych prób osaczenia kobiety przez bazującego na jej strachu prześladowcę. Odbiorca poznaje jej myśli i relacje z innymi. Także ze stalkerem… Czytając książkę, mamy nieodparte wrażenie, że opisana w niej historia może przydarzyć się każdemu z nas. Wszystko jest tu niezwykle realistyczne i wciągające, a jednak pozostawia wrażenie niepokojącego surrealizmu.
Luiza Witkowska, psycholog
***
Z pewnością jest to książka, dla której można zarwać noc
Natalia Ambroż, Książki oczami A.M.N.

Nota biograficzna

Aleksandra Bekus – mieszkanka Czeladzi, pisarka, poetka, aforystka. Autorka kilkunastu książek, w tym opowiadań i wierszy dla dzieci: Antek, Adelina i pies Plastelina, Dla dzieci wierszowanki na wieczory i poranki, Edukacyjne bajeczki dla Krzysia i Majeczki, Czeladzkie legendy babci i dziadka gawędy; powieści: Miłość nie zerka w metrykę, Mroczny tatuaż serca, dramatu: Piaski oczami dziecka wojennej zawieruchy, tomików poezji m.in.: Wdychając życie, Stokrotne dzięki, Zielone okulary, Tobie, Powiem Ci, aforyzmów: Życie w aforyzmy ubrane, Myśli pisane życiem, pozycji wydanej z okazji beatyfikacji Jana Pawła II Błogosławieni i święci ludzie czystego serca i in.
Ukończyła m.in. studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek: „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności”. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział Zagłębiowski, Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno- Literackiego w Krakowie.
Występowała na antenie Polskiego Radia Katowice.
W 2013r. została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”.
Prywatnie: mama dorosłej już córki, pasjonuje się scrapbookingiem, cardmakingiem, embossingiem, uwielbia podróże (stwierdza, że one „uskrzydlają”), kocha przyrodę (odnajduje natchnienie w kolorach, które ubogacają zmysły), zachwyca się muzyką (jej różnorodnymi odsłonami), nie potrafi obejść się bez książek (biografie są jej ulubionymi), fotografuje (nadaje życie nawet spadającym, jesiennym liściom), zapisuje pojedyncze słowa, (które są nierzadko kluczem do interesującej fabuły własnych książek) , a to wszystko w duecie z kawą z dodatkiem mleka i gorzką czekoladą, stanowi początek dla nowej literackiej przygody – nierzadko o różnym zabarwieniu emocjonalnym od uśmiechu i radości, po lęk i łzy.

Nakład

pierwszy nakład

350
Dystrybutor/Dystrybutorzy

motyleksiazkowe.pl, Azymut

Dostępna u dystrybutora Tak

Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej

Literatura popularna: sensacja, kryminał, thriller

Kategoria Thema

FF
Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kategoria Thema

JBFA
Dyskryminacja społeczna i równe traktowanie

Kategoria Thema

JBFK4
Prześladowanie i znęcanie się
Status/dostępność

Status wydawniczy

Publikacja dostępna

Dostępność w handlu

Publikacja dostępna
Cena

cena brutto

36.00 PLN

stawka VAT

5 %

kod PKWiU

58,11