Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=6215095

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=18458

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w miękkiej oprawie
Zawartość

zawartość podstawowa

Tekst (do odczytu wzrokowego)

zawartość dodatkowa

Ilustracje
Wymiary/waga

szerokość

17 cm

wysokość

17 cm
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba stron całej zawartości

34
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
Lubelskie tajniki okiem panny Niki
Twórca

autor

Lewartowicz, Urszula ISNI 0000000420250832

ilustrator

Ginalski, Robert ISNI 0000000111978440
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

miejsce wydania

Lublin
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

Dzielnicowy Dom Kultury

pełna nazwa wydawcy

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"

adres siedziby

Krańcowa 106
20-320 Lublin

numer telefonu

e-mail

Data

data wydania

2017-06-01

data upublicznienia metadanych

2017-05-23

Opis marketingowy

Tekst promocyjny

„Bajkofani! Czas ogłosić: / Podnosimy dziś poprzeczkę. / Chcemy bowiem Was zaprosić / Z Panną Niką na wycieczkę.” – tymi słowami rozpoczynamy podróż po naszym mieście z panną Niką, czyli wyjątkową „podróżniczką, / Której serce mocniej pika, / Gdy przechadza się uliczką”. Bohaterka przemierzy Lublin wzdłuż i wszerz poznając lubelskie symbole, legendy, odwiedzając nie tylko Stare Miasto, ale i nowe, lubelskie obiekty.

„Czemu Lublin? Wnet odpowiem. / Nie szukajcie więc przyczyny. / Ów Staruszek święci bowiem / Siedemsetne urodziny”. Bajka pisana jest wierszem, co sprawia, że czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. Każda zwrotka przepełniona jest humorem, a kolorowe ilustracje sprawią, że uśmiech nie będzie znikał z twarzy dzieciaków. Książka w atrakcyjnej dla dzieci formie przybliża historię naszego miasta, a także ukazuje jego zabytki, architekturę i tradycje. Wydawnictwo zostało stworzone z okazji obchodów Wielkiego Jubileuszu 700–lecia Lublina.

Wydanie publikacji ma na celu zachęcenie dzieci do poznawania naszego Miasta, a także kształtowanie zainteresowań czytelniczych, wprowadzenie dzieci w świat literatury i zachęcenie rodziców i dziadków do głośnego czytania dzieciom.

Nota biograficzna

DZIELNICOWY DOM KULTURY „BRONOWICE” powstał w roku 1958 w ramach społecznej inicjatywy jako Klub Dzielnicowy, którego misją było stworzenie przestrzeni do realizacji działań kulturalnych na robotniczym osiedlu Bronowice. Początkowo praca instytucji skoncentrowana była wokół form klubowych, z kilkunastoma sekcjami i kołami zainteresowań skupiającymi ok. 500 uczestników. W swojej ponad 60-letniej historii instytucja przeszła wiele transformacji, jednak mając na uwadze swoją tradycję, wciąż wsłuchuje się w oddolne głosy i pozostaje skupiona na lokalnej społeczności, wspólnie wypracowując swoją nową formułę.

Od początku istnienia domu kultury, jego program jest aktywnie współtworzony przez widzów. W stale modernizowanych przestrzeniach, m.in. nowoczesnej, kameralnej sali widowiskowej, proponujemy bogaty i zróżnicowany repertuar wydarzeń, w tym wysokojakościowe wydarzenia artystyczne takie jak: seanse filmowe, spektakle, koncerty dobrze znanych i cenionych muzyków oraz projekty międzypokoleniowe. Funkcjonalne projektowanie pozyskiwanych miejsc, pozwala tworzyć tematyczne pracownie i wygodne przestrzenie, umożliwiające organizowanie prezentacji multimedialnych, wykładów, wystaw i spotkań. W specjalistycznie wyposażonych salach warsztatowych swoje pasje mogą rozwijać między innymi tancerze, początkujący twórcy muzyki, pasjonaci sztuk wizualnych, rękodzieła i teatru, a działalność wystawiennicza umożliwia prezentację twórczości zarówno artystów profesjonalnych, jak i miłośników różnych dziedzin sztuki oraz grup twórczych. Poza organizowaniem autorskich przedsięwzięć, w ramach programu Dzielnice Kultury umożliwiamy mieszkańcom realizację własnych projektów kulturalnych i moderujemy współpracę różnych podmiotów. Działania te skupiają się wokół budowania kapitału społecznego, który sprawia, że Lublin staje się miejscem dobrym do twórczego życia. Naszym celem jest wdrażanie spójnego i dostosowanego do zmian społecznych programu edukacji kulturalnej, a także rewitalizacja społeczna przestrzeni naszego miasta poprzez kulturę.

DZIELNICOWY DOM KULTURY „BRONOWICE” z powodzeniem spełnia swoją dualną funkcję – instytucji kultury oraz miejsca aktywności lokalnej. Synergia tych sfer działalności wzbudza zainteresowanie mieszkańców Lublina. Ponadto wyczuwalna, bardzo przyjazna i nieskrępowana atmosfera zachęca do kolejnych wizyt, a także bliższego odkrywania miejsc, ożywianych przez zespół ludzi z pasją, którzy z pełnym zaangażowaniem oddają się swojej pracy.

Dodatkowy opis

rekomendacja

Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice,Lublin w 2017 roku świętuje wyjątkowe urodziny – Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. Pragnę, by przy tej okazji Lublin poznało jak najwięcej osób, a szczególnie dzieci. Z radością przeczytałem książkę „Lubelskie tajniki okiem panny Niki” – ten wesoły przewodnik pokazuje nasze miasto oczami dzieci, jako miejsce kolorowe, przyjazne i gościnne.Mam nadzieję, że to wydawnictwo, za które serdecznie dziękuję Dzielnicowemu Domowi Kultury „Bronowice”, będzie kolejną zachętą do zachwycających spacerów po Lublinie.Krzysztof ŻukPrezydent Miasta Lublin

Nakład

pierwszy nakład

1500
Dystrybutor/Dystrybutorzy

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"

NIP 9461830856
telefon 814440006
telefon 817441638
email filiamaki@ddkbronowice.pl
email sekretariat@ddkbronowice.pl
fax 817441638
Dostępna u dystrybutora Tak

Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej

Publikacje dla dzieci

Kategoria Thema

Y
Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja
Status/dostępność

Status wydawniczy

Publikacja dostępna

Dostępność w handlu

nieokreślony
Cena

cena brutto

5 PLN

Opis powiązań

Alternatywna forma produktu
audiobook

Plik dźwiękowy do pobrania

ISBN 9788395266775