Logotyp Unii Europejskiej

Kontrast

Czcionka:

Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN

Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=6215099

Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=18458

Opis fizyczny

Skład produktu
publikacja
Forma

forma podstawowa

książka

Forma produktu

Książka w miękkiej oprawie
Zawartość

zawartość podstawowa

Tekst (do odczytu wzrokowego)

zawartość dodatkowa

Ilustracje
Wymiary/waga

szerokość

20 cm

wysokość

20 cm

głębokość

1 cm
Liczba stron / czas trwania / wielkość pliku

liczba numerowanych stron głównego tekstu

148
Strony

Opis bibliograficzny

Tytuł
Podróże z histofonem. Stacja Lublin
Twórca

autor

Urszula Lewartowicz

ilustrator

Korni Tsoi

konsultant

Olga Vovk
Wydanie

typ wydania

Wydanie

numer wydania

1

miejsce wydania

Lublin
Język

język publikacji

polski
Wydawca

imprint

Dzielnicowy Dom Kultury

pełna nazwa wydawcy

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"

adres siedziby

Krańcowa 106
20-320 Lublin

numer telefonu

e-mail

Data

data wydania

2018-12-14

data upublicznienia metadanych

2018-10-22

Opis marketingowy

Tekst promocyjny

Bohater książki, pan Czasosław, na prośbę panny Niki przygląda się historii Lublina. Podróżując w czasie, przemierza ją wzdłuż i wszerz, poznając początki osady Czwartek z VI lub VII wieku, nadanie praw miejskich w roku 1317, podpisanie Unii Lubelskiej, aż po współczesność.

Zachwycony tym widokiem / Mrugnął Czasław prawym okiem / I rzekł, poprawiając krawat: / „Cóż to będzie za wyprawa! / (...) / Pora rozprostować kości / I wyruszyć do przeszłości!"

Książka, pisana ośmiozgłoskowcem, pomaga zapamiętać ważne, ale przede wszystkim ciekawe fakty z historii Lublina, co czyni ją skarbnicą wiedzy nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Malowane akwarelami całostronicowe lustracje dodatkowo idealnie oddają urok naszego miasta oraz uzupełniają warstwę tekstową, zmieniając książkę w prawdziwe dzieło sztuki, nie tylko w wymiarze literackim.

Nota biograficzna

DZIELNICOWY DOM KULTURY „BRONOWICE” powstał w roku 1958 w ramach społecznej inicjatywy jako Klub Dzielnicowy, którego misją było stworzenie przestrzeni do realizacji działań kulturalnych na robotniczym osiedlu Bronowice. Początkowo praca instytucji skoncentrowana była wokół form klubowych, z kilkunastoma sekcjami i kołami zainteresowań skupiającymi ok. 500 uczestników. W swojej ponad 60-letniej historii instytucja przeszła wiele transformacji, jednak mając na uwadze swoją tradycję, wciąż wsłuchuje się w oddolne głosy i pozostaje skupiona na lokalnej społeczności, wspólnie wypracowując swoją nową formułę.

Od początku istnienia domu kultury, jego program jest aktywnie współtworzony przez widzów. W stale modernizowanych przestrzeniach, m.in. nowoczesnej, kameralnej sali widowiskowej, proponujemy bogaty i zróżnicowany repertuar wydarzeń, w tym wysokojakościowe wydarzenia artystyczne takie jak: seanse filmowe, spektakle, koncerty dobrze znanych i cenionych muzyków oraz projekty międzypokoleniowe. Funkcjonalne projektowanie pozyskiwanych miejsc, pozwala tworzyć tematyczne pracownie i wygodne przestrzenie, umożliwiające organizowanie prezentacji multimedialnych, wykładów, wystaw i spotkań. W specjalistycznie wyposażonych salach warsztatowych swoje pasje mogą rozwijać między innymi tancerze, początkujący twórcy muzyki, pasjonaci sztuk wizualnych, rękodzieła i teatru, a działalność wystawiennicza umożliwia prezentację twórczości zarówno artystów profesjonalnych, jak i miłośników różnych dziedzin sztuki oraz grup twórczych. Poza organizowaniem autorskich przedsięwzięć, w ramach programu Dzielnice Kultury umożliwiamy mieszkańcom realizację własnych projektów kulturalnych i moderujemy współpracę różnych podmiotów. Działania te skupiają się wokół budowania kapitału społecznego, który sprawia, że Lublin staje się miejscem dobrym do twórczego życia. Naszym celem jest wdrażanie spójnego i dostosowanego do zmian społecznych programu edukacji kulturalnej, a także rewitalizacja społeczna przestrzeni naszego miasta poprzez kulturę.

DZIELNICOWY DOM KULTURY „BRONOWICE” z powodzeniem spełnia swoją dualną funkcję – instytucji kultury oraz miejsca aktywności lokalnej. Synergia tych sfer działalności wzbudza zainteresowanie mieszkańców Lublina. Ponadto wyczuwalna, bardzo przyjazna i nieskrępowana atmosfera zachęca do kolejnych wizyt, a także bliższego odkrywania miejsc, ożywianych przez zespół ludzi z pasją, którzy z pełnym zaangażowaniem oddają się swojej pracy.

Dodatkowy opis

rekomendacja

Szanowni Państwo,Zachęcam do zapoznania się z niniejszą publikacją, która zarówno słowem, obrazem, jak i różnorodna fakturą przedstawia historię naszego miasta od samego początku powstania osady, az po współczesny, tętniący życiem Lublin. Jestem przekonany, że z wielkim zaciekawieniem przejdą Państwo po stronach tej oryginalnej pozycji, poznając burzliwe losy zarówno samego miasta, jak i jego mieszkańców.Książka "Podróże z Histofonem. Stacja Lublin" to wyjątkowa kronika, która jest ważny przypomnieniem długiej historii 700-letniego już Lublina, wielokulturowego miasta tradycji, w którym Wschód łączy się z Zachodem. Wierzę, że pozycja ta będzie inspiracją dla obecnych, ale i przyszłych pokoleń, które dzięki tej książce poznają liczne mniej lub bardziej popularne historie związane z rozwojem naszego miasta i zechcą odkrywać go na nowo.Autorom i pracownikom Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice" składam serdeczne gratulacje oraz podziękowania za trud i poświęcenie włożone w powstanie, a także wydanie tej książki. Czytelnikom zaś życzę wielu emocjonujących wrażeń podczas zagłębiania się w lekturze, która z pewnością pozwoli Państwu spojrzeń na Lublin na nowo.dr Krzysztof ŻukPrezydent Miasta Lublin

Nakład

pierwszy nakład

2000
Dystrybutor/Dystrybutorzy

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"

NIP 9461830856
telefon 814440006
telefon 817441638
email sekretariat@ddkbronowice.pl
fax 817441638
Dostępna u dystrybutora Tak

Kategoria Thema

WQH
Historia lokalna

Kategoria Thema

YFV
Opowieści wierszem dla dzieci i młodzieży

Kategoria Thema

YFT
Opowieści historyczne dla dzieci i młodzieży

Kategoria Thema

YNM
Publikacje o konkretnych miejscach i ludziach dla dzieci i młodzieży

Kategoria Thema

Y
Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja

Kategoria Thema

YDP
Poezja dla dzieci i młodzieży

Kategoria Thema

YNH
Publikacje na temat historii i przeszłości dla dzieci i młodzieży
Status/dostępność

Status wydawniczy

Publikacja dostępna

Dostępność w handlu

Publikacja dostępna
Cena

cena brutto

25.00 PLN

Opis powiązań

Alternatywna forma produktu
audiobook

Odtwarzacz z wgranym nagraniem dźwiękowym

ISBN 9788395266768