Kontrast
Czcionka:
Szczegółowa informacja o publikacji oznaczonej indntyfikatorem ISBN
Wszystkie metadane publikacji dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_onix.xml?record_id=10185970
Opisy wszystkich publikacji tego wydawcy dostępne są pod stabilnym adresem URL:
https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/export_publisher_onix.xml?publisherId=20820
Opis fizyczny
forma podstawowa
Forma produktu
szczegóły formy
słowny opis formy
zawartość podstawowa
szerokość
wysokość
głębokość
ciężar
liczba stron numerowanych łącznie
Opis bibliograficzny
autor
redaktor
autor projektu graficznego
typ wydania
numer wydania
opis typu wydania
miejsce wydania
język publikacji
imprint
pełna nazwa wydawcy
adres siedziby
64-920 Piła
adres www
numer telefonu
data wydania
data upublicznienia metadanych
Opis marketingowy
Spis treści
Wernisaż z udziałem artystów, Gości Specjalnych – którymi w tym roku byli artyści Marzena Wilk oraz prof. Andrzej Kałucki – i publiczności miał miejsce w piątek, 29 grudnia. Swoje prace powstałe w minionym roku prezentuje na tegorocznym Salonie 40 artystów środowiska pilskiego. W Galerii można zobaczyć blisko 90 realizacji – prezentujemy malarstwo, fotografię, grafikę, grafikę cyfrową, rysunek, a także szklaną rzeźbę Andrzeja Kałuckiego.
Prace prezentują: Alfred Aszkiełowicz, Wojciech Beszterda, Małgorzata Biała, Ori Gawrońska, Danuta Grabowska, Robert Judycki, Anna Kluza, Olimpia Kogut, Agnieszka Kołcon, Zbigniew Kosicki, Filip Kowalski, Wacław Kubski, Anna Lejba, Rafał Łuszczewski, Krzysztof Madera, Paula Marinelli, Andrzej Masianis, Marta Mrówka, Krystyna Noska, Tadeusz Ogrodnik, Katarzyna Olter, Lucyna Pach, Tomasz Perlicjan, Barbara Pierzgalska-Grams, Anna Mrosczok-Podolak, Stanisław Pręgowski, Eugeniusz Repczyński, Bogusława Różańska, Karolina Smorawska, Kacper Spek, Piotr Spek, Bernadeta Sudnikowicz, Agnieszka Szymańska, Marta Tomaszewska-Gruszka, Agnieszka Ulanowska, Michalina Urbańska, Renata Wojnarowicz, Dariusz Zatoka, Marta Zatylny, Agata Żychlińska, a także Goście Specjalni Salonu: Marzena Wilk i Andrzej Kałucki.
Tekst promocyjny
Kalendarz tak się ułożył, że 47. Salon Pilski odbywa się dwa dni przed końcem 2023 roku. Już dawno tak nie było! A skoro taki zbieg okoliczności, pozwolę sobie na połączenie retrospekcji z projekcją przyszłości, tym bardziej, że w obu zakresach jest – i to jeszcze ile - o czym mówić.
Na początek pochwalę się – w naszym Biurze Wystaw Artystycznych mamy obecnie trzy sale wystawiennicze, co pozwala nam prezentować równocześnie trzy wystawy! Jeszcze do niedawna było to nie do pomyślenia!
To znak, że rozwijamy się – nie stoimy w miejscu, tylko stale szukamy nowych rozwiązań, ciągle wzbogacamy naszą ofertę, a przy tym – co bardzo istotne – nie rezygnujemy z ambicji bycia galerią sztuki tradycyjnej i współczesnej najwyższej próby. Tezę tę uprawdopodobniają wszystkie wystawy, które można u nas oglądać. Każdy sezon przynosi odbiorcom sztuki wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Lista artystów, którzy prezentowali prace w 2023 roku liczy ponad 130 nazwisk! Wśród nich czterech malarzy z Syrii, którzy zaprezentowali u nas sztukę bliskowschodnią, jaką wcześniej można było oglądać tylko w wielkich stolicach, na przykład w Warszawie i Paryżu. U nas odbyła się premiera wystawy „Postacie, twarze i role bez końca”, co zostało dostrzeżone w całej Polsce.
Staraliśmy się wystawiać sztukę bardzo różnorodną. Prezentowaliśmy zarówno tradycyjne malarstwo (np. „Kolory życia”), jak i współczesne (np. „Struktury i fascynacje”. Zapraszaliśmy artystów ze znaczącym i uznanym dorobkiem, jak i debiutantów. Można było u nas podziwiać obrazy legendarnych artystów.
Obok wielkiej sztuki rozkwitały w naszej Galerii inne projekty – muzyczne, edukacyjne i historyczne. Jeden z nich „Nowa tożsamość miasta. Piła 1946-1989 na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków” już przeszedł do historii pilskiego wystawiennictwa, ustanawiając – proszę o sprostowanie, jeśli się mylę – rekord: 4000 zwiedzających!
Trudno będzie go pobić, ale nie tracimy nadziei, gdyż plan, jaki przygotowaliśmy na 2024 rok daje ku temu podstawy.
Edmund Wolski - dyrektor BWAPP
Nakład
pierwszy nakład
Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego
Kategoria statystyczna Biblioteki Narodowej
Status wydawniczy
Dostępność w handlu
brak ceny
Opis powiązań
tytuł
numer
ISBN